IMG_6838.jpg

U12 GIRLS

TEAM INFO

COACH

Duncan Parnis

Ruth Bingham

LEAGUE

EH Championships

Kent (Invicta) Tournaments & Festivals

Indoor Hockey UK Copper Box Championships

TRAINING

Friday 6.30 - 7.45pm @ Radnor House

&/or

Saturday 8.30 - 9.30am @ Knole Academy

DATES

3rd September 2021 - 20th May 2022

RESULTS 2022/23

2nd October:

U12A - Kent Friendlies

v Canterbury - Won 9-3 (Erin 3, Elisa 2, Olivia W 2, Liv M, Erica)

v Ashford - Won 3-0 (Liv M, Erica, Elisa)

U12B - Kent Friendlies

v Sutton Valence - Won 7-0 (Jessica x2, Erica x2, Olivia W, Elodie, Amelia)

v Marden 1 - Won 1-0 (Erica)

v Marden A - Won 1-0 (Elodie)

v Canterbury - Won 3-0 (Erica, Lexie, Olivia W)

6th November:

U12A - Kent Friendlies

v Marden A - Won 6-2 (Erica 3, Liv M, Ella, Erin)

v Marden B - Won 6-0 (Erin 2, Liv W, Erica, Jess)

U12B - Kent Friendlies

v Sevenoaks - Won 2-0 

v Sevenoaks - Won 5-0 

v Sevenoaks - Won 5-0 

v Canterbury - Won 6-0 

Scorers: Erica 10, Sylvie 4, Amelia 3, Eliza 1.

RESULTS 2021/22

 

Kent Cup

 

v T Wells drew 1-1 (Connie)

v Marden won 1-0 (Georgie)

v Marden B won 8-0 (Elisa x3, Farrah x3, Georgie x2)

v SHC drew 0-0

v Canterbury won 3-0 (Connie x2, Georgie)

v Ashford won 3-0 (Georgie, Elisa, Farrah)

v SHC u11 won 8-0 (Farrah x3, Lilya, Georgie x2, Bea x2)

 

Runners up

 

SE Regionals

 

v Old Georgians drew 1-1 (Bea)

v SHC lost 0-1

v Lewes won 4-0 (Farrah x2, Georgie, Emily)

v EG won 3-1 (Georgie, Emily, Elisa)

v Guildford won 2-0 (Georgie, Imogen)

Final v SHC won1-0 (Connie)

 

Winners!

 

National Finals

 

v Clifton Robinsons won 4-0 Elisa, Connie, Farrah, Bea

v Havant won 8-0 (Georgie x2, Elisa x2, Imogen, Connie x2, Bea)

v Ben Rhydding won 2-0 (Emily, Connie)

Final v Surbiton won 3-0 (Georgie, Emily x2)

 

National Champions!

 

 

 

Canterbury Tournament

 

v Wimbledon won 2-1 (Annie, Elisa)

v SHC won 5-0 (Ella x2, Emily, Annie, Elisa)

v Epsom won 3-0 (Ella x2, Elisa)

v Ashford won 1-0 (Ella)

v Guildford drew 0-0

 

Final v Surbiton lost 0-3

 

 

 

 

 

 

Other matches

v Gore Court - won 4-0 and 3-0

v Canterbury – won 7-3 and 4-1

v Canterbury -won 7-3 and 5-1

Goals – Emily 7, Connie 5, Elisa 4, Bea 3, Rina 2, Farrah 2, Erin T 2, Imogen 2, Annie 1 and Olivia W x1

 

v Surbiton drew 4-4 (Georgie x2, Farrah, Emily)

 

v Burnt Ash – won 2-0 (Connie, Emily) and 8-0 (Georgie x2, Emily x2, Connie x2, Erin, Ella) and 6-0 (Elisa x2, Emily x2, Georgie, Connie)

v Holcombe won 8-0 (Emily x3, Connie x3, Georgie, Elisa)

 

v Marden won 1-0 (Farrah) and 5-0 (Erin, Farrah x2, Georgie, Emily) and 4-1 (Erin, Georgie, Emily and Farrah)

 

v T Wells drew 0-0, won 1-0 (Bea) and won 5-0 (Georgie x2, Farrah x2, Emily)

v BBHC won 6-0 (Farrah x 3, Olivia x2, Imogen) and 5-0 (Bea x2, Farrah, Georgie, Emily)

 

 

KP B’s

v T Wells won 3-0 (Erin x2, Connie) and drew 0-0 and won 5-0 (Erin, Yasmin, Connie, Ella, Emily N)

V BBHC won 5-0 (Annie x2, Connie, Ella x2) and won 5-0 (Yasmin x2, Annie, Erin, Lauren C)

 

 

(Under 13 Surbiton tournament – 4 th (lost in semi to Old Georgians)

 

 

Scorers:

 

Emily 26

Georgie 24

Connie 23

Elisa 18

Farrah 23

Bea 11

Erin T 8

Ella 8

Annie 7

Imogen 5

Yasmin 3

Olivia M 2

Lilya, Emily N 1, Olivia W, Rina x1